Masz stary, wysłużony samochód, z którego nikt nie korzysta. Być może odziedziczyłeś go po członku rodziny, a może sam jeździłeś nim przez wiele lat. Niezależnie od tego, jak wszedłeś w posiadanie auta, jedno jest pewne: nie wiesz, co z nim zrobić. Zatrzymać, ze względu na wartość sentymentalną? Poczekać z nadzieją, że problem sam się rozwiąże? A może sprzedać samochód do skupu? Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Czy warto trzymać zapomniany samochód w garażu?
Ci, którzy decydują się na wieloletnie przechowywanie auta, mają różne motywacje. Niektórzy sądzą, że z biegiem lat zwiększy się jego wartość – dzięki czemu w przyszłości będą mogli sprzedać go z dużym zyskiem. Inni łudzą się, że samochodem ktoś się zainteresuje, nagle stanie się potrzebny, trafi do kogoś z rodziny lub przyjaciół. Pozostali po prostu nie chcą lub nie mają czasu, by zająć się problemem na czterech kółkach. Odkładają w czasie plan, by zająć się starym samochodem. Czekają na lepszy moment: może w przyszłym roku, może na wiosnę, może po urlopie… I w ten sposób mijają lata.
Czy trzymanie starego samochodu to dobry pomysł? Naszym zdaniem nie. Przede wszystkim dlatego, że pojazdy zaprojektowane są po to, by nimi jeździć. Auto, które przez wiele miesięcy (lub, co gorsza, lat) stoi, dosłownie… umiera. Długotrwały postój niekorzystnie wpływa na wiele podzespołów i najczęściej kończy się poważną awarią pojazdu. Naprawa usterek związanych z nieużywaniem samochodu – korozji nadwozia i podwozia, uszkodzenia akumulatora, rozrusznika i połączeń elektrycznych, zastanych hamulców – może znacznie przewyższyć jego wartość. Nie wspominając o dodatkowych, pozafinansowych kosztach, czyli zmarnowanym czasie i zszarganych nerwach.
Dodatkowo, każdy zarejestrowany w Polsce samochód, generuje koszty. Nawet jeżeli nie jest używany ani zdolny do jazdy, musi mieć wykupioną polisę OC. Właściciel, który nie dopełnia tego obowiązku, naraża się na dotkliwe kary pieniężne, sięgające nawet kilku tysięcy złotych.
Co zrobić, by uniknąć kłopotów i niepotrzebnych kosztów? Sprzedać stary pojazd do skupu aut w Wejherowie. Już za chwilę przekonasz się, że jest to najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe z dostępnych rozwiązań.
Jak działa skup samochodów?
Zasada działania skupów aut jest bardzo prosta – odkupowanie samochodów od osób, które chcą się ich pozbyć. Bez względu na rocznik, markę czy stan techniczny. Do skupu można sprzedać samochód sprawny, uszkodzony a nawet niezdolny do jazdy czy powypadkowy.
Transakcja jest wyjątkowo prosta i bezproblemowa – pojazd może zostać odebrany spod wskazanego adresu (jeżeli ze względu na awarię lub sytuację prawną samochód nie może jechać po drodze publicznej, przewożony jest przez autolawetę). Na miejscu dopełniane są wszystkie niezbędne formalności – wycena, umowa sprzedaży-kupna i przekazanie gotówki (lub zlecenie przelewu na rachunek bankowy).
Wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Zaangażowanie sprzedającego w cały proces jest ograniczone do minimum. Sprzedaż przebiega szybko i w komfortowych warunkach.
Skup samochodów a komis i sprzedaż tradycyjna
Skup aut Trójmiasto bywa czasem mylony z komisem samochodowym. Tymczasem są to dwa, zupełnie różne pojęcia! Komis oferuje pośrednictwo w sprzedaży pojazdu – za opłatą wynajmuje przestrzeń na swoim placu, wystawienie ogłoszeń i obsługę zainteresowanych osób. Sprzedający może liczyć na gotówkę (pomniejszoną o koszty pracy komisu) dopiero wtedy, gdy samochód zostanie sprzedany. Co ważne, większość komisów nie przyjmuje samochodów z usterkami technicznymi czy mechanicznymi, starszych roczników czy mało atrakcyjnych marek i modeli.
A co z samodzielną sprzedażą samochodu? To opcja dla najbardziej zdeterminowanych. Samodzielne przygotowywanie ogłoszeń, rozmowy z potencjalnymi nabywcami, oględziny, długotrwałe negocjacje to ogrom pracy, która może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Skup samochodowy ma niewątpliwą przewagę nad innymi rozwiązaniami – przyjmuje praktycznie każdy pojazd, oferując natychmiastową wypłatę gotówki. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce uniknąć kosztów i kłopotów, jakie wiążą się z utrzymywaniem starego, niepotrzebnego lub niesprawnego samochodu.